اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای

1394/10/16 | 10:29 | 276 | 0

[ROTITR]

نشستن روی صندلی سفید

نشستن روی صندلی سفید

شهید والامقام  قنبرعلی عطایی فر، فرزند رضا و معصومه، 27 آذر 1332 در فیروز کوه به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا دوره راهنمایی در زادگاهش ادامه داد سپس به کار نقاشی ساختمات پرداخت . در سال 1352 پدرش را از دست داد. همان سال برای انجام خدمت سربازی به بیرجند اعزام شد اما ادامه خدمت نداد.

وی در 22 مهر 1355 با دختر خاله اش فاطمه شفیعی ازدواج کرد و از وی صاحب دو فرزند به نام های سکینه و مهدی شد. پس از ازدواج مدت ها در منزل پدری اش در محله فلاح تهران اقامت گزید.
عطایی فر در بسیاری از جلسات و محافل مذهبی حضور فعال داشت. بسیاری از فعالیت های فرهنگی و مذهبی اش را هم در مسجد چهارده معصوم، متمرکز کرده و با عضویت در بسیج آن مسجد، فعالانه در خدمت انقلاب قرار گرفته بود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی از خدمت سربازی معاف شد و به دنبال آن به استخدام شهرداری تهران در آمد و در خدمات شهری سازمان ترمینال ها مشغول به کار گردید.
عطایی فر در بسیاری از جلسات و محافل مذهبی و سخنرانی ها حضور فعال داشت. بسیاری از فعالیت های فرهنگی و مذهبی اش را هم در مسجد چهارده معصوم، واقع در خیابان گلچین، متمرکز کرده و با عضویت در بسیج آن مسجد، فعالانه در خدمت انقلاب قرار گرفته بود.
وی در 1360 داوطلبانه از پایگاه مالک اشتر عازم جبهه های نبرد شد و در کنار دیگر رزمندگان اسلام به پیکار با نیروهای بعثی پرداخت. در بسیاری از عملیات ها از جمله والفجر مقدماتی، والفجر یک و کربلای یک و ... حاضر بود. او تا 1365 حضوری مستمر در جبهه ها داشت و در تیپ 27 محمد رسول الله (ص) تیربارچی و آرپی چی زن بود. یک بار هم براثر موج گرفتی مدتی کوتاه در بیمارستان باهر، بستری بود.
عطایی فر سرانجام در اواخر سال 1365 در عملیات کربلای 5 در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید و پیکرش در قطعه 29 ردیف 65 شماره 6 بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.کوچه ای در میدان ابوذر، خیابان شهید مطهری، به یاد او نام گذاری شده است . خانواده شهید عطایی فر در تهرانپارس، چهار راه رشید زندگی می کنند. مهدی لیسانس مدیریت گرفته و در دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی فعالیت دارد و سکینه دانشجوی حسابداری است.
کتاب " نشستن روی صندلی سفید" روایتی است از زندگی این شهید بزرگوار نوشته ناهید سلمانی که از سوی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران به چاپ رسیده است .


به اشتراک گذاری

برچسب ها:

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

تازه ترین اخبار اداره کل ایثارگران