اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1396/12/2 | 11:24 | 207 | 0

یکصد و شصت و دومین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد.

یکصد و شصت و دومین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران  برگزار شد.
یکصد و شصت و دومین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران با حضور محمود پاکدل مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، اصغر زارعان دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی و مشاوران ایثارگران وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

به گزارش «ایثار» مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد در این نشست با تأکید بر اینکه یکی از قدرت‌های مهم جمهوری اسلامی ایران، وجود فرهنگ ایثار و شهادت میان ملت است تصریح کرد: در بسیاری از زمان‌ها که نمی‌توان از توان دفاعی استفاده کرد فرهنگ ایثار و شهادت به کمک می‌آید همانند 8 سال دفاع مقدس که ملت ایران بدون امکانات و با سخت‌ترین شرایط به‌واسطه فرهنگ ایثار  با حملات دشمن، مقابله کرده و یک وجب از خاک کشور را نیز از دست ندادند.
پاکدل افزود: این رزمندگان ایثارگر با این روحیه انقلابی و جهادی خود در خیلی از مسئولیت‌های کشور فعالیت می‌کنند و الگوی بسیاری از مردم هستند، در دوران پس از جنگ تحمیلی نیز در عرصه صنایع هسته‌ای، دانشمندان تلاش‌های زیادی را برای ارتقا و توسعه کشور انجام دادند که باعث شده جمهوری اسلامی ایران امروز در جایگاه بالایی قرار گیرد و در این راه شهدایی را نیز تقدیم کردند.
وی با اشاره به 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های موجود بخشی از اجرای مناسبت‌ها به عهده شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران گذاشته ‌شده که امیدواریم عزیزان تلاش خود را در زمینهٔ تجلیل از شهدای هر دستگاه و دیدار با خانواده‌های آن‌ها انجام دهند تا این روز مبارک را ارج نهاده و فرهنگ ایثار و شهادت را میان مردم هر چه بیشتر گسترش دهیم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست با اشاره به مجاهدت‌های شهدای هسته‌ای تصریح کرد: با وجود تلاش‌های دشمنان فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ادامه دارد.
زارعان دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی نیز در این مراسم گفت: باید توجه کرد که به چه دلیل نظام سلطه به دنبال ایجاد هجمه علیه جمهوری اسلامی ایران است و یکی از این دلایل تولید علم و تبدیل آن به فناوری توسط دانشمندان ایرانی است زیرا فناوری قدرت و ثروت ایجاد می‌کند.
دستیار ویژه رییس سازمان انرژی اتمی یکی دیگر از دلایل هجمه‌های دشمنان را بهره‌گیری دیگر صنایع کشور از دانش هسته‌ای دانست و گفت: به‌عنوان نمونه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت و بهداشت موفق به ساخت واکسن‌های انسانی و دامی شده است.
زارعان با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بی معنا بودن توقف در فعالیت‌های هسته‌ای گفت: قبل از برجام ما محدودیت‌هایی در خریدهایمان داشتیم که این نیازها پس از برجام رفع شد و امیدواریم بتوانیم با کمک همه دستگاه‌ها در راستای منویات رهبر معظم انقلاب  حرکت کنیم.
در این نشست محمدرضا صادق لو مشاور رییس سازمان انرژی اتمی در امور ایثارگران نیز گزارشی از خدمات ارائه‌شده به کارمندان ایثارگر این سازمان ارائه کرد.

به اشتراک گذاری

برچسب ها:

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید