اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1396/9/7 | 09:06 | 210 | 0

نامه شهید امیر طحان‌نژاد/ مادرم! باید مانند زینب (س) شیرزن باشی

نامه شهید امیر طحان‌نژاد/ مادرم! باید مانند زینب (س) شیرزن باشی

شهید طحان‌نژاد در نامه خود آورده است: مادرم تو می‌دانی که من امانتی بیشتر در دست تو و پدرم نبوده‌ام و باید مانند زینب (س) شیرزن باشی و در برابر ناملایمات زندگی استوار و پابرجا باشی.

 شهید «امیر طحان‌نژاد» در سال 1340 چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام 15 آبان 1359 در محور آبادان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«به نام خدای قادر و توانا و حیات‌ده و حیات‌گیر

خدمت پدر و مادر عزیزم

سلام. امیدوارم که حالتان خوب باشد. اگر از حال من بخواهید به یاری خداوند خوب و سرحال هستم. الان که این نامه را می‌نویسم در آبادان هستم و هنوز به خونین شهر اعزام نشده‌ایم. از شما می‌خواهم برای این که از شما اجازه نگرفته‌ام مرا ببخشید و راضی باشید.

مادر عزیز می‌دانم که دلت فکر است ولی تو می‌دانی که من امانتی بیشتر در دست تو و پدرم نبوده‌ام و باید مانند زینب (ع) شیرزن باشی و در برابر ناملایمات زندگی استوار و پابرجا. مادر عزیزم عراق که از خود استقلالی ندارد یک دست نشانده است تو باید فرزندان دیگرت را هم فدا کنی و ان‌شاءالله در مقابل آمریکا خودت سلاح برداری و از اسلام و مسلمین و مستضعفین دفاع کنی.

مادر عزیزم فرمانده‌ی ما حرف جالبی زد که من هم تصدیق می‌کنم؛ او گفت یا جنازه‌ی مرا باید به خانه ببرند یا پیروزی را، که امیدوارم با دست پر به خانه برگردم یا این که شهادت نصیبم شود.

خوب حالا بیاییم سراغ خواهرم؛ برای تو سخنرانی کردن و از شهادت صحبت کردن تکرار کردن است. چون تو از من در این جور مسائل داناتر و فاضل‌تری؛ ولی به تو می‌گویم دشمن ترسو؛ بزدل و کم نیرو است و به امید خدا همین روزها به تو پیام می‌دهم که بیایی کنار قبر سرور شهیدان حسین ابن علی (ع) نماز جماعت بخوانیم و زیارت کنیم.

به همه سلام برسانید و از طرف من از هر که تا حال از من ناراحت شده است عذر بخواهید. به مسجد صاحب الزمان 30 تومان بدهکار هستم بپردازید.

خداوند شهادت را نصیب همه کند.

والسلام.

 

به اشتراک گذاری

برچسب ها:

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید