اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/7/6 | 14:08 | 131 | 0

در دومین نشست فصلی همسران شهدای شهرداری تهران با همکاری هتل شهر اتفاق داد:

رونمایی از کتاب شقایق هورالهویزه، زندگی نامه شهید ابوطالب جلال شاهکویی

رونمایی از کتاب شقایق هورالهویزه، زندگی نامه شهید ابوطالب جلال شاهکویی
در دومین نشست فصلی همسران مکرم شهدای شهرداری تهران با عنوان همایش شقایق مذهبان حسینی و زینبی در هتل شهر تهران ، از کتاب شقایق هورالهویزه با حضور مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و مادر شهید ابوطالب جلال شاهکویی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در برنامه شقایق مذهبان حسینی و زینبی که در هتل شهرشهرداری با هدف تکریم مادران و همسران شهید برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با یادآوری خاطرات برخی فرماندهان دفاع مقدس همچون شهید باقری اظهارداشت: ولایتمداری،ساده زیستی و خدمت صادقانه به مردم مهمترین ویژگی فرماندهان دفاع مقدس بود که این امر باید مورد توجه تمامی مسئولین قرارگیرد.
وی با اشاره به برخی مفاسد اقتصادی کشور افزود: این حجم از ارتکابات اقتصادی شایسته ملت شهید پرور نیست و  امیدوارم جدیت دستگاه قضا در برخورد با مفسدین اقتصادی بیش از بیش شود.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با اشاره به پیشتازی ایران از ژاپن در دهه های گذشته تصریح کرد: میزان سطح توسعه یافتگی امروز ایران و ژاپن به هیچ عنوان قابل مقایسه با یکدیگر نیست و اگر چه دستاوردهای گسترده ای در حوزه های دفاعی، پزشکی و صنعتی حاصل شده اما توجه به بیت المال و چگونگی هزینه کرد اموال مردم نیز از ناحیه برخی مدیران جای بسی تامل است.
جلالی رتبه کشور در فساد اقتصادی را قابل توجه دانست و افزود: اگرچه رزمندگان دیروز در جبهه های نبرد حق علیه باطل مسابقه شهادت می دادند اما امروز این مسابقه در حوزه دست اندازی به بیت المال محسوس است و این یعنی فاصله با آرمانهای شهدا .
وی با تاکید بر لزوم تداوم خط سرخ شهدا اظهارداشت : برنامه ریزی های فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آنگونه که باید نیست و این در حالی است که دشمن با صرف هزینه های هنگفت درصدد فاصله گرفتن جامعه به خصوص نسل جدید از آرمانهای امام راحل(ه) و دستاوردهای دفاع مقدس است.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با اشاره به ادبیات مقاومت و پایداری یکی از اقدامات موثر و ارزنده در حوزه دفاع مقدس را ثبت وقایع مرتبط با این دوره دانست و گفت: مکتوب سازی خاطرات شهدا یکی از اقدامات مهم اداره کل ایثارگران در طول یک سال گذشته بوده و در همین راستا 22 جلد کتاب در طرح تکریم شقایق ها از سطح محلات شناسایی و به چاپ رسیده است.
جلالی همچنین انتشار سه جلد کتاب با عنوان از رکوع خدمت تا سجده خضوع با محوریت ثبت خاطرات شهدای شهرداری را یادآورشد و تصریح کرد: دوجلدکتاب دیگر نیز درخصوص شهدای خدمت شهرداری درحال چاپ است که در هفته بسیج رونمایی خواهد شد.
 وی با بیان اینکه زنان در طول جنگ تحمیلی و دیگر عرصه های تاریخ ساز کشور از نقش و تاثیرگذاری بسیاری برخوردار بوده اند رونمایی ازکتاب خاطرات 620 بانوی شهید دفاع مقدس را  یادآورشد و افزود: خاطرات شهدا و رزمندگان گنجینه های ماندگاری است که باید آن را حفظ و نشر داد.
در این مراسم از کتاب شقایق هورالهویزه که به زندگی نامه شهید ابوطالب شاهکویی می پردازد رونمایی شد. این کتاب مشتمل بر دو فصل است که فصل اول آن با عنوان کوسه ها به نویسندگی خانم نسیبه رمضانی و فصل دوم با عنوان واگویه های تنهایی به قلم رضا جلالی تدوین گردیده است.

AlirezaAttariani (24)
AlirezaAttariani (36)
AlirezaAttariani (64)
AlirezaAttariani (69)
AlirezaAttariani (124)
AlirezaAttariani (145)
AlirezaAttariani (160)
AlirezaAttariani (307)
AlirezaAttariani (311)
AlirezaAttariani (316)
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران