اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/7/3 | 21:30 | 116 | 0

جلالی در همایش پیاده روی و دوچرخه سواری ایثارگران شهرداری تهران:

جنگ تحمیلی صف آرایی ملت ها علیه کشور بود/ دفاع مقدس از خاطره ملت بزرگ ایران فراموش نخواهد شد

جنگ تحمیلی صف آرایی ملت ها علیه کشور بود/ دفاع مقدس از خاطره ملت بزرگ ایران فراموش نخواهد شد
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران جنگ تحمیلی را صف آرایی ملتها علیه کشور دانست و گفت: حماسه آفرینی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس از یادها نخواهد رفت. 

به گزارش اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در همایش پیاده روی و دوچرخه سواری ایثارگران شهرداری تهران با عنوان هم رکاب شقایق، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ، هفته ی دفاع مقدس را یادآور رشادت، مجاهدت و فداکاری رزمندگان در دفاع از کشور دانست و افزود: جنگ تحمیلی، تنها جنگ و حمله ی یک کشور به ایران نبود بلکه صف آرایی و اتحاد ملتها در مقابل کشور بود که البته به یاری خدا و اتحاد ملت در آن پیروز شدیم.
وی از بصیرت و ایمان به عنوان مهمترین عوامل موثر در این پیروزی یاد کرد و اظهارداشت: رزمندگان اسلام در شهادت طلبی از یکدیگر سبقت گرفتند تا امروز اقتدار ایران اسلامی در جهان زبانزد شود.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران  ذخایر ارزی عراق در ابتدای جنگ تحمیلی را سی میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در حالی این کشور علیرغم کمک های مادی و تسلیحاتی آمریکا، انگلیس و بیش از 30 کشور دیگر ضمن شکست در جنگ، متحمل بدهی سنگین هفتاد میلیارد دلاری شد، که رزمندگان اسلام با برخورداری از کمترین تسلیحات و بدون هیچ گونه پشتوانه از جانب دیگر کشور ها حماسه ساز این جنگ نابرابر شد.
جلالی از سوریه به عنوان تنها حامی ایران در جنگ مقابل عراق یاد کرد و افزود: ملت ایران نیز همواره در حمایت از سوریه کوشیده است به طوری که تعداد قابل توجهی از نیروهای نظامی و داوطلب در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) و مقابله با داعش،صهیونیست،آمریکا و دیگر مدافعین مزدور آن حماسه آفرینی کرده و پیروزی دیگر را رقم زدند.
وی حضور چشمگیر و داوطلبانه ی نیروهای نظامی و مردمی در دفاع از ارزشهای اسلامی را مثال زدنی دانست و تاکید کرد: ملت ایران همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده است.

برای شناخت چشم انداز و اهداف انقلاب باید به حرف ها و کتاب های امام و شهید مطهری رجوع کرد
دبیر ستاد سرگذشت پژوهی شهدای شهرداری تهران با بیان اینکه برخی ناخوشی‌های امروز را باید با خوشی‌های دوران انقلاب و دفاع مقدس رفع کنیم گفت: پس از سال 42 شش ماه طول کشید تا متوجه شویم که امام کیست و چه عقایدی دارد. از آن زمان وقتی امام را باور کردیم تا کنون نه از عقاید خودمان خسته شده‌ایم نه از راه‌ امام جدا شده‌ایم.
حجت‌الاسلام حسین قیومی با اشاره به سخن برخی از مخالفان نظام که می‌پرسند انقلابی که می‌گفتند این بود؟ اذعان کرد: انقلابی که ما می‌گفتیم این نبود که برخی دست به بیت المال دراز کنند. امروز آنهایی که می‌خواهند بدانند انقلاب چه می‌خواست و چه راهی را در پیش گرفته بود بهتر است در خلوت خود حرف های امام و کتاب‌ها و نظرات شهید مطهری را مرور کنند تا بدانند چشم انداز و نگاه انقلاب چه بود.
برادر شهیدان قیومی با اشاره به دفاع جانانه افراد زیر بیست سال از نظام و انقلاب در دوران دفاع مقدس گفت: زمانی که جنگ شروع شد ما بدون هیچگونه امکاناتی باید جوانان انقلابی و پر شور آن زمان را مجهز می‌کردیم تا به دفاع از کشور بپردازند. با وجود تمام کاستی‌ها اما دیدیم که همان جوانان زیر بیست سال شکوه انقلاب را به منصه ظهور رساندند و از آرمان‌های امام و انقلاب دفاع کردند.
وی ادامه داد طبق آیات شریفه قرآن هر جا شما باشید مطمئن باشید که خدا هم با شماست. نه آن خدایی که بشود با او به مردم ظلم کرد و مال مردم را خورد. شاگردان مکتب امام این را یاد گرفتند که منیت نداشته باشند برای همین است که هر کجا باشند می‌دانند خدا با آنهاست. چنانکه خدا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است و به آنچه ما می‌کنیم بصیر است و عمق تمامی اعمال و رفتار ما را می‌بیند.
حجت‌الاسلام قیومی با بیان اینکه  امروز افتخار ما این است که جانبازانی داریم که از دل و جان برای انقلاب مایه گذاشتند.هرکسی به اسلام و انقلاب وفادار باشد ما هم به او وفاداریم و به آنها ارادت داریم.
در پایان این مراسم از حسین شمرانی‌پی مسئول امور ایثارگران شهرداری منطقه بیست و دو به پاس خدماتی که داشته تقدیر شد.


3
5
7
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران