اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/7/3 | 20:58 | 116 | 0

رضا جلالی در جلسه شورای معاونین وزراء در امور ایثارگران:

خدمت به جامعه ی ایثارگری از اولویت های اصلی شهرداری تهران است

خدمت به جامعه ی ایثارگری از اولویت های اصلی شهرداری تهران است
مدیر کل امور ایثارگران شهرداری تهران خدمت به جامعه ی ایثارگری را از اولویت های اصلی شهرداری تهران دانستند.

به گزارش اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، در جلسه شورای معاونین وزراء در امور ایثارگران که با حضور دکتر مظاهریان، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری تهران همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان سربازان دیروز مدیران امروز در سالن فردوسی برج میلاد برگزار شد، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تاکید بر بیانیه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی از ایثارگران شاغل در دستگاهها ی اجرایی کشور به عنوان سرمایه های بزرگ منابع انسانی یاد کرد و افزود: این افراد چه در دوران هشت ساله ی جنگ تحمیلی و چه پس از آن از نقش مهم و ارزنده ای در تمام عرصه های تاریخ ساز جامعه برخوردار بوده اند که از این حیث همه مردم و مسئولین در مقابل این افراد مسئولند.
وی امنیت و اقتدار امروز کشور را مرهون مجاهدت، ایثار و جانفشانی شهدا و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: برگزاری بیش از صد یادواره و کنگره در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و معرفی آنان به عنوان اسطوره های ارزشی به جامعه به خصوص نسل جوان و نوجوان از جمله اقدامات اداره کل ایثارگران شهرداری تهران در طول فعالیت مدیریت جدید  بوده که همچنان تداوم دارد.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه تنها 4500 بازدید از خانواده شهدا و ایثارگران در طول یک سال گذشته به اجرا رسیده تصریح کرد: خدمت به جامعه ی ایثارگری توفیق الهی و افتخار بزرگی است که امروز به عنوان اولویت اول شهرداری تهران مطرح است.
جلالی در ادامه شایعه حذف نام شهدا از معابر شهر تهران را شیطنتی بزرگ عنوان کرد و افزود: در حالی شهرداری تهران در چند روز گذشته با هجمه رسانه ای صورت گرفته نسبت به امور شهدا و ایثارگران  بی تفاوت نشان داده شده که اداره کل امور ایثارگران در سال گذشته به عنوان برترین سازمان خدمت رسان در میان تمام سازمانهای فعال در حوزه ایثارگری انتخاب شده و این امر بیانگرعملکرد رضایت بخش شهرداری بوده است.
وی تعداد تابلوهای نامگذاری شده به نام شهدا در سطح معابر را 2300 تابلو ذکر کرد وگفت: حذف نام شهدا از معابر تهدیدی ملی و فراتر از شهرداری است که رسانه ها با دامن زدن به آن دشمن را به هدف شوم خود که همان فاصله گرفتن جامعه از راه شهدا و دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس است نزدیک می سازد.
وی حجم فعالیت های اداره کل ایثارگران در طول یک سال گذشته را بسیار گسترده و غیر قابل مقایسه با سالهای گذشته دانست و اظهارداشت: اجرای برنامه های سلامت محور، تفریحی، فرهنگی، آموزشی و تسهیلات اعطایی به خانواده شهدا و ایثارگران  به عنوان بخشی از اقدامات به اجرا رسیده در حالی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده که میزان اعتبار تخصیص یافته به اداره کل باروند کاهشی نسبت به سنوات گذشته توام بوده است.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در ادامه بخشی از مسائل جامعه ی ایثارگری را یادآور شد و افزود: عدم اجرای قانون جامع حمایت از ایثارگران و ماده 48، 51، 55 برنامه ششم توسعه بخشی از مشکلات مطرح در حوزه ایثارگری است که قطعا عملیاتی سازی آن بسیاری از مشکلات موجود را کاهش خواهد داد.
جلالی تصریح کرد: تبدیل وضعیت ایثارگران فعال در دستگاههای اجرایی و خدمت رسان در طول برنامه ششم توسعه درحالی هنوز به مرحله اجرا نرسیده که تنها دو سال تا پایان این برنامه زمان باقی است.
وی در پایان مطالبات جامعه ی ایثارگری را به حق عنوان کرد و افزود:  امیدوارم با تدبیر مسئولین و اجرایی سازی قوانین مصوب مشکلات موجود به حداقل ممکن کاهش یابد.


تسهیلات 1300میلیارد تومانی بنیاد شهید به بیش از 120 هزار دانش آموز و دانشجو
حجت الاسلام والمسلمین کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این برنامه ، جامعه ی هدف ایثارگران در بنیاد شهید را بیش از یک و نیم میلیون نفر ذکر کرد و افزود: ارائه 1300میلیارد تومان  تسهیلات مالی به بیش از 120 هزار دانش آموز و دانشجو تنها بخشی از  اقدامات بنیاد شهید است که نمی توان با بی تفاوتی از آن گذشت.
وی  مجموعه ی نظام در مقابل جامعه ی ایثارگری را مسئول دانست و اظهارداشت: تفاوت اعتبارات تخصیص یافته و تصویب شده حجم برنامه های اجرایی را به حداقل کاهش داده که امیدوارم مورد توجه جدی مسئولین امر قرار گیرد. 


AlirezaAttariani (62)
AlirezaAttariani (446)
AlirezaAttariani (243)
AlirezaAttariani (397)
AlirezaAttariani (402)
AlirezaAttariani (411)
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران