اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/6/31 | 12:43 | 135 | 0

اعلام طرح و برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس در اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران

اعلام طرح و برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس در اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران جزییات برنامه های اجرایی هفته دفاع مقدس با تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و با شعار شقایق باوران حسینی و زینبی را تشریح کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و تقارن این ایام با سالروز آغاز جنگ تحمیلی و شروع به کار مدارس، با بیان اینکه امنیت،آرامش و اقتدار امروز جامعه مرهون ایستادگی، مقاومت و از خود گذشتگی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس است افزود: شهدا و دیگر ایثارگران با الگو قراردادن امام حسین (ع) جلوه ی تمام عیاری از واقعه ی عاشورا را به تصویر کشیدند که هیچگاه فراموش نخواهد شد.
وی از ولایت پذیری،شجاعت و فرمان برداری از رهبر به عنوان جلوه های تربیتی دفاع مقدس با تاسی از واقعه ی عاشورا یاد کرد و گفت: ایستادگی در برابر هجوم دشمن و حفظ استقلال کشور از دستاوردهای ارزشمند این دوران است که لزوم معرفی آنان به دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور ضروری است.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران صیانت و پاسداری از دستاوردهای دفاع مقدس را وظیفه ی همگانی عنوان کرد و اظهارداشت: تعهد و ولایتمداری مهمترین و اساسی ترین ویژگی رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی بود که تمام آحاد جامعه به ویژه مسئولین لازم است با توجه به آن در مسیر خط انقلاب حرکت کرده و توطئه های دشمنان را خنثی سازند.
جلالی با اشاره به اینکه بیش از 14 عنوان برنامه با هدف تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و در راستای بیانیه گام دوم رهبر به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس به اجرا خواهد رسید افزود: تجدید میثاق با آرمان های معمارکبیر انقلاب اسلامی، به صدا در آمدن زنگ مهر و مقاومت با هدف معرفی جلوه های ایثار دانش آموزی، برگزاری عصر خاطره، برپایی نمایشگاه کتاب و عکس، تجلیل از سلحشوران و بازدید از آسایشگاه جانبازان از جمله برنامه های اجرایی در هفته دفاع مقدس خواهد بود.
وی از دیگر برنامه های اجرایی به برگزاری مراسم شب خاطره با حضور سرداران دفاع مقدس در بارگاه متبرکه امام زاده صالح (ع) اشاره کرد و افزود: پیاده روی و دوچرخه سواری ایثارگران در حاشیه ی دریاچه ی خلیج فارس برنامه ی نمادین دیگری است که با هدف معرفی جلوه های ایثار به جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان برگزار می شود.
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه زنان در طول جنگ تجمیلی همچون مردان در دفاع از ارزشهای والای انقلاب اسلامی تصاویری ماندگار خلق کردند اظهارداشت: اولین یادواره بانوان ایثارگر و نکوداشت زنان شهیده پایتخت برنامه ی دیگری است که به همت اداره کل امور ایثارگران شهرداری در این هفته برگزار خواهد شد.
به گفته ی جلالی همایش تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برنامه ی دیگری است که در جهت پاسداشت روزهای پرخطر و خاطره دفاع مقدس و در جهت بسط، گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به انجام خواهد رسید.
وی در پایان پیشنهاد اداره کل امور ایثارگران درخصوص تغییر نام میدان بوتان به نام شهیدان اسماعیلی را یادآور شد.
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران