اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/28 | 14:55 | 223 | 0

جلالی خبر داد:

اعزام 500 نفر از جامعه ی ایثارگری شهرداری تهران به شمال کشور/ آغاز تور زیارتی مشهد از ابتدای شهریورماه

اعزام 500 نفر از جامعه ی ایثارگری شهرداری تهران به شمال کشور/ آغاز تور زیارتی مشهد از ابتدای شهریورماه
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران از اعزام 500 نفر از جامعه ی ایثارگری شهرداری به شمال کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در همایش باز گشت شقایق ها که با هدف تجلیل از مقام شامخ ایثارگران و در ادامه اردوهای تفریحی جانبازان و آزادگان در شمال کشور برگزار شد، ضمن تبریک روز آزاده به بیان رشادت و حمیت آزادگان در دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی پرداخت و افزود: 43 هزار آزاده در طول جنگ تحمیلی هشت ساله وفاداری وآزادگی را به جهان و جهانیان ثابت کرده اند که این وسعت و عظمت از ایثار مثال زذنی است.

وی از سرلشکر امیر حسین لشگری به عنوان نخستین آزاده دفاع مقدس یاد کرد واظهارداشت: شهادت 620 آزاده در زیر شکنجه های رژیم بعث عراق و در دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب همواره در ذهن ملت باقی است و مردم و مسئولان در جهت پاسداشت این ارزشها لحظه ای کوتاهی نخواهندکرد.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با ابراز گلایه از عدم اجرای برخی قوانین مرتبط با جامعه ی ایثارگری تصریح کرد: بند الف و واو ماده 44 برنامه پنجم و ششم توسعه و همچنین بند 2 ماده 21 قانون طرح جامعه ی ایثارگری و جانبازی هنوز به مرحله ی اجرایی خود نرسیده که لازم است منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی با تلاش بیشتر این قوانین حداقلی را عملیاتی کنند.

 

جلالی با بیان اینکه اجرای بسیاری از قوانین ایثارگری به فراموشی سپرده شده افزود: متاسفانه برخی تعلل های سهوی امروز جامعه ی ایثارگری را از حقوق به حق خود محروم ساخته و این درحالی است که اشغالگران آمریکایی در عراق و افغانستان ضمن دریافت حقوق ماهیانه ی 14 هزار دلاری از مزایای قابل توجه رفاهی برخوردارند.

وی در ادامه به بیان برخی اقدامات اداره کل ایثارگران در جهت ارتقاء سطح معیشت و رفاه خانواده شهدا و ایثارگر پرداخت و افزود: بازدید های دوره ای از تمام خانواده شهدا و ایثارگر و نیز حضور در مناطق، شرکت ها و سازمانهای تابع شهرداری در جهت حل مشکلات جامعه ی ایثارگری از جمله اقدامات به اجرا رسیده است که 90 درصد این درخواست ها عملیاتی شده است.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران از برگزاری طرح های سلامت محور، اعطای تسهیلات کم بهره، اجرای اردوهای سیاحتی- زیارتی و تفریحی و تجلیل و تقدیر در مناسبت های ملی و مذهبی به عنوان بخش دیگری از اقدامات یاد کرد و افزود: افزایش کمی و کیفی تمامی فعالیتها همواره مورد توجه بوده است.

جلالی از اعزام 8 گروه از خانواده جانبازان و آزادگان به اردوی تفریحی شمال کشور به عنوان آخرین اقدامات حوزه فرهنگی نام برد وگفت: این اردوهای تفریحی از ابتدای مرداد ماه آغاز شده و تا پایان این ماه تداوم خواهد داشت.

مدیرکل امورایثارگران شهرداری تهران 13مرحله از اردوهای تفریحی برگزار شده را مرتبط با جانبازان 25 تا 70 درصد و یک مرحله را مختص آزادگان به مناسبت روز آزاده عنوان کرد و اظهارداشت: در هرمرحله 14 خانواده و در مجموع حدود 500 نفر از خدمات تفریحی ارائه شده برخوردار شدند. جلالی خاطرنشان کرد: 200 نفر از خانواده شهدای شهرداری تهران نیز از اول تا 4 شهریور ماه به صورت هوایی به مشهد مقدس اعزام می شوند

s98763
s8756
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران