اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/28 | 14:40 | 75 | 0

جلالی در همایش بازگشت شقایق ها:

ضرورت ثبت فرهنگ اسارت و لزوم ترویج بیش از پیش آن در جامعه

 ضرورت ثبت فرهنگ اسارت و لزوم ترویج  بیش از پیش آن در جامعه
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران از فرهنگ اسارت به عنوان فرهنگ مقاومت وآزادگی یادکرد و افزود: ثبت فرهنگ اسارت و لزوم ترویج بیش از پیش آن در جامعه ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، حسن نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در همایش بازگشت شقایق ها که پیش از ظهر امروز با هدف تجلیل از آزادگان شاغل در شهرداری و با حضور مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران و شهردار منطقه 7 در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد ضمن تبریک روز آزاده و تقارن آن با دهه کرامت و ولایت از آزادگان به عنوان شهدای زنده و نماد استقامت وآزادگی یاد کرد و افزود: این افراد ضمن صبر و مقاومت در مقابل فجایع غیر انسانی رژیم بعث عراق با دفاع از اصالت، هویت وحیثیت ملت در مقابل تبلیغات دروغ و رسانه ای دشمن چهره ی واقعی و منفور عاملان پشت پرده را برای جهان آشکار ساختند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزودند: ایشان از آزادگان به عنوان ذخیره های بزرگ الهی و ثروت عظیم انسانی یادکردندکه بر این اساس مکتوب سازی فرهنگ مقاومت که مهمترین بخش آن تعلیم استقامت و آزادگی است باید مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران در بخش های فرهنگی قرار گیرد.
نماینده مجلس شورای اسلامی نفوذ فرهنگ غربی بیش از فرهنگ انقلابی و اسلامی در میان جوانان را ضعف وکم کاری دستگاههای فرهنگی کشور عنوان کرد وگفت: آزادگان در دفاع از انقلاب اسلامی، استقلال و تمامیت ارضی کشور صحنه های جاودانه ای خلق کردند اما آنگونه که باید به جامعه معرفی نشده اند.

نوروزی با بیان اینکه امروز دشمن در جبهه جنگ نرم و تبلیغات رسانه ای سعی در به انحراف کشاندن ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ منفور خود دارد افزود: باید پذیرفت که فرهنگ امروز جامعه دستخوش تغییرات انکارناپذیری شده که مهمترین دلیل آن عدم معرفی الگوهای ارزشی در جامعه است.

وی در ادامه به درک و تصور نادرست ترویج یافته در جامعه درخصوص چهره های انقلابی پرداخت و اظهارداشت: از دیدگاه مردم این افراد امروز به دنبال مقام ومنزلت اند و این درحالی است که این هجمه بیش از هرچیز، بزرگ نمایی رسانه ای دشمن در جهت به انحراف کشاندن افکار عمومی و عملی سازی توطئه ی خود در کشور است.

رییس فراکسیون مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین و طرح های حمایتی متعددی در جهت ارتقاء سطح رفاه ایثارگران به تصویب رسیده تصریح کرد: رویکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جامعه ی ایثارگری تاکنون بسیار مثبت بوده به طوری که منتخبین مردم در تمامی طرح ها و لوایح مطرح شده با اتحاد یکپارچه و بدون کوچکترین موضع گیری سعی در بهبود معیشت وکاهش مشکلات این قشر داشته اند.

نوروزی از جمله قوانین حمایتی را استخدام فرزندان جانبازان دردستگاههای دولتی عنوان کرد وگفت: بر اساس این قانون تمامی جانبازان 70 درصد و بیش از آن می توانند نسبت به اشتغال فرزند خود اقدام کنند .

وی یکی از مشکلات دیگر در حوزه ایثارگری را بدهی 2000 میلیاردتومانی بیمه دی عنوان کرد و اظهارداشت: رایزنی های لازم در مجلس شورای اسلامی با واحد بیمه گر درخصوص واریز معوقات بیمه تکمیلی ایثارگران صورت پذیرفته که انشالله به زودی مرتفع خواهد شد.

رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران نیز در این همایش ضمن تبریک عید سعید غدیرخم،آزادگان را بزگترین سرمایه های انسانی جامعه برشمرد و اظهارداشت: آزادگان شهدای زنده اند و نقش بی بدیل و تعیین کننده ی آنان چه در عرصه جنگ تحمیلی و چه در دیگر مقاطع حساس و سرنوشت ساز کشور برکسی پوشیده نیست چراکه این افراد امنیت را در جامعه مهیا ساختند.

وی از جنگ با رژیم عراق به عنوان بزرگترین جنگ قرن بیستم یادکرد وگفت: آزادگان در این جنگ نابرابر، شکنجه، سختی و مشکلات بسیاری را متحمل شده اند و رنج این سختی ها و شکنجه ها به گونه ای است که بسیاری از این افراد به درجه جانبازی نائل شدند.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه آزادگان کوله باری از رسالت هشت سال دفاع مقدس را به دوش می کشند افزود: این افراد رشادت، ایثار و از خودگذشتگی بسیاری را از خود نمایان ساختند و لزوم معرفی این عظمت از جانفشانی به جامعه و به خصوص نسل جوان و نوجوان که جنگ را ندیده و تنها بخش اندکی از آن برایشان تصویرسازی شده ضروری است.

جلالی افزود: در حالی در غرب و دیگر کشورها مزدورانی که نقش مهم در کشتار و وقوع فجایع انسانی نقش داشته اند به عنوان اسطوره و الگو معرفی می شوند که بسیاری از حماسه سازان در گمنامی مطلق به سر می برند.

وی ازمشکلات معیشتی و هزینه های درمانی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات آزادگان به خصوص جانبازان آزاده نام برد و اظهارداشت: امیدوارم با توجه بیشتر منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی و تصویب قوانین حمایتی بیشتر مسائل و دغدغه های به حق آنان کاهش یابد.

جلالی در ادامه به اجرای بزرگ ترین عملیات فرهنگی در حوزه ایثارگری اشاره کرد وگفت: در راستای ترویج بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت، 40 جلد کتاب از خاطرات شهدای محلات شهر تهران همزمان با روز شهید منتشر و رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است در پایان این همایش که به همت اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران و با هدف تجلیل از آزادگان برگزار شد از 61 آزاده شاغل در شهرداری و همچنین حسن نوروزی رییس فراکسیون مجلس شورای اسلامی به عنوان نخستین روحانی آزاده تقدیر شد.

s76654
s98755
s098766
s654343
s987564
s987654
s8756321
s8764
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران