اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/20 | 11:56 | 169 | 0

رضا جلالی در نشست فصلی هم اندیشی مدیران امور ایثارگران مناطق 22 گانه:

مکتوب سازی و محتوی بخشی آثار شهدا مهمترین برنامه ی فرهنگی اداره کل در سال 98 است

 مکتوب سازی و محتوی بخشی آثار شهدا مهمترین برنامه ی فرهنگی اداره کل در سال 98 است
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: مکتوب سازی و محتوی بخشی آثار شهدا مهمترین برنامه ی فرهنگی اداره کل در سال جدید است که با جدیت انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در نشست فصلی هم اندیشی مدیران امور ایثارگران مناطق 22 گانه ضمن تبریک عید سعید قربان یکی از مهمترین اقدامات اداره کل امور ایثارگران در طول یک سال گذشته را برگزاری همایش ها و یادواره شهدا در سطح محلات 354 گانه عنوان کرد و افزود: حضور پرشور و شعف شهروندان در تمامی برنامه های برگزار شده بیانگر ارادت و علاقه ی خالصانه ی آنان به شهدا ست که لازم است بر اساس این علاقه مندی، معرفی بیش از پیش الگوهای ایثار و فداکاری به نسل جوان و نوجوان به عنوان آینده سازان کشور مورد توجه قرار گیرد.

 

وی به حربه ها و هزینه های دشمن برای انحراف نسل جوان از ارزشهای اسلامی و انقلابی اشاره کرد و گفت: تهاجم فرهنگی و اشاعه ی فرهنگ مبتذل غربی و ترویج بسیاری از امور مغایر با فرهنگ اسلامی ایرانی و گرایش جوانان به آن بیانگر برنامه ریزی گسترده و محاسبه شده ی دشمن و از سویی نبود برنامه ی منسجم فرهنگی در کشور است که این امر باید مورد توجه مسئولین و سیاستگذاران قرار گیرد.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه پاسخ به چرایی برخی انحرافات نظیر گرایش به پوشش غربی و فاصله از فرهنگ و ارزشهای اسلامی باید در برنامه ی ریزی های فرهنگی جستجو شود افزود: جذب توریست به خرید پوشاک سنتی بیانگر زیبایی طرح های اصیل ایرانی است اما اینکه چرا در داخل کمتر مورد توجه قرار گرفته به دلیل عدم حمایت دولت از بخش خصوصی درتولید انبوه و با هزینه ی به صرفه ی آن و از سویی عدم معرفی صحیح این طرح ها در جامعه است.

جلالی یکی از دلایل فاصله جوانان و نوجوانان از ارزشها را عدم معرفی صحیح الگوهای انقلابی و اسلامی عنوان کرد و گفت: متاسفانه دستگاههای فعال در حوزه ی فرهنگی آنچنان که باید در این زمینه به درستی عمل نکرده اند و این در حالی است که اسطوره های بسیاری در انقلاب، جنگ تحمیلی و دیگر عرصه های تاریخی کشور حماسه آفریدند و از آنان در غرب و بسیاری دیگر ازکشورها به عنوان چهره های فاخر یاد می شود.

وی همایش ها و کنکره های برگزار شده در سطح محلات را فرصتی جهت معرفی شهدا و جلوه های ایثار ذکر کرد و افزود: قطعا مکتوب سازی خاطرات و زندگی نامه شهدا امکان آشنایی تعداد گسترده تری از افراد را فراهم خواهد ساخت که این امر مهمترین برنامه ی فرهنگی اداره کل در سال جدید است.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در ادامه با تقدیر از مناطق 12، 14 و 7 در مکتوب سازی خاطرات شهد اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته و با همراهی خادمین شهدا در دیگر مناطق، 40 جلد کتاب در این زمینه تا روز شهید منتشر و رونمایی خواهد شد.

جلالی ضریب ارزیابی عملکرد مناطق در خدمت رسانی به جامعه ی ایثارگری و برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت ایثار و شهادت را بیش از 95 درصد عنوان کرد و گفت: رضایتمندی خانواده شهدا و ایثارگران نیز با توجه به خدمات متنوع فرهنگی، رفاهی و درمانی اداره کل، امروز به هیچ عنوان قابل مقایسه با سال های گذشته نیست به طوری که همین امر کسب رتبه نخست شهرداری تهران در خدمت رسانی به ایثارگران در میان تمامی سازمانها و دستگاههای فعال در این زمینه را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به بودجه انقباضی بسیاری از دستگاهها و از سویی شرایط سخت اقتصادی کشور، حمایت از خانواده شهدا را موررد تاکید قرار داد و افزود: این قشر جامعه از دریافتی ناچیزی برخوردارند که همین امر لزوم توجه بیشتر به آنان را ضروری ساخته است.

لازم به ذکر است در پایان این برنامه از مدیران ایثارگران مناطق 22 گانه تقدیر و تجلیل شد

s98766
s98543
s08543
s987653
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران