اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/9 | 13:50 | 152 | 0

در جلسه فراکسیون ایثارگران مجلس با مدیران بنیاد شهید مطرح شد:

لزوم قانون گذاری و نشست با شهرداری جهت حل مشکلات خانواده شهدای خدمت

لزوم قانون گذاری و نشست با شهرداری جهت حل مشکلات خانواده شهدای خدمت
حجت الاسلام و المسلمین نوروزی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف وضعیت خانواده شهدای خدمت گفت: لزوم قانون گذاری و نشست با شهرداری جهت حل مشکلات خانواده این افراد ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در جلسه فراکسیون ایثارگران مجلس با مدیران بنیاد شهید مشکلات وجود در حوزه ایثارگران را بسیار گسترده عنوان کرد و اظهارداشت: تعیین تکلیف بیمه درمانی این افراد و افراد تحت تکفل آنها یکی از مهمترین خواسته های جامعه ی ایثارگری و خانواده شهدا و جانبازان است که در دستورکار مجلس قرار گرفته است.

 

وی مسئله دیگر را مرتبط با افزایش حقوق جانبازان بر اساس ماده 88 دانست و افزود: برخورداری از یک مرتبه معافیت مالیاتی، تخفیف 30 درصدی بلیط قطار و هواپیما و تخفیف شهریه از جمله موضوعاتی است که علی رغم برخورداری از قانون هنوز عملی نشده است.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبدیل وضعیت ایثارگران قراردادی و شرکتی نیز با وقفه مواجه شده اظهارداشت: اجرای بند الف ماده 87 رزمندگان فاقد مدارک بالینی تنها برای تعداد معدودی از افراد اجرا شده و این درحالی است که تمامی مخاطبین این قانون باید تحت پوشش قرار گیرند.

نوروزی با بیان اینکه تمامی فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد باید در دستگاههای دولتی استخدام شوند اظهارداشت: این قانون نیز علی رغم گذشت سه سال از تصویب هنوز به اجرا نرسیده است.

وی از مدیران پروازی به عنوان معضل و مشکل دیگر در حوزه ایثارگری یاد کرد وگفت: مسئولین بنیاد شهید باید از همان شهر انتخاب شوند و این در حالی است که متاسفانه بسیاری از مدیران در شهر محل خدمت خود مستقر نیستند.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در پایان موضوعات مرتبط با شهدای ترور و خدمت را یادآور شد و اظهارداشت: لزوم قانون گذاری و نشست با شهرداری جهت حل مشکلات خانواده این افراد ضروری است.

نوروزی در پایان تشکیل کمیته ویژه به منظور تدوین لایحه به رسمیت شناخته شدن شهدای خدمت شهرداری تهران را یادآور شد و افزود: خانواده این افراد تاکنون از هیچ یک از مزایای مرتبط با دیگر شهدا برخوردار نبوده اند و انشالله پس از تصویب و نهایی شدن لایحه، این افراد از تمام تسهیلاتی که برای دیگر خانواده شهدا فراهم شده برخوردار خواهند شد.

s87654
s87653
s87652
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران