اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/9 | 13:37 | 243 | 2

جلالی در جلسه با فرزندان شهدای شاغل در شهرداری منطقه7:

لزوم برنامه ریزی مناسب جهت ارتقاء سرانه رفاهی خانواده شهدا و ایثارگران

لزوم برنامه ریزی مناسب جهت ارتقاء سرانه رفاهی خانواده شهدا و ایثارگران
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با بیان اینکه امروز بسیاری از خانواده شهدا و ایثارگران با مشکلات متعدد رفاهی و درمانی مواجه اند افزود: برنامه ریزی مناسب جهت ارتقاء سرانه رفاهی این افراد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در کارگاه آموزشی شاد زیستن که با حضور فرزندان شهدای شاغل در شهرداری منطقه 7 در مرکز مشاوره شمیم ایثار برگزار شد با تاکید بر ضرورت ارتقاء نشاط اجتماعی در جامعه اظهارداشت: اگرچه برخورداری از جاذبه های توریستی و تفریحی در کشور قابل توجه است اما فضای پر تورم اقتصادی و نامناسب اشتغال حاکم برجامعه سطح برخورداری اقشار متوسط و کم برخوردار از امکانات رفاهی و تفریحی را با حداقل مواجه ساخته که بر این اساس لازم است برنامه ریزی مناسب سرانه رفاهی این افراد را به حداکثر ممکن افزایش داد. 

وی از جمله سیاستهای رفاهی اداره کل در جهت ارتقاء سطح سرانه رفاهی خانواده شهدا و ایثارگران را برگزاری اردوهای تفریحی، سیاحتی و علمی -آموزشی رایگان عنوان کرد وگفت: به عنوان مثال اعزام تعداد قابل توجهی از جانبازان 25 تا 70 درصد و خانواده این افراد به شمال کشور در قالب تورهای سه روزه طرح ویژه ای است که از هفته گذشته آغاز شد و تا 26 مرداد ماه روز آزاده تداوم خواهد داشت.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر استفاده حداکثری از اعتبار تخصیص یافته به حوزه ایثارگری افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته و علی رغم تنزل ارزش پول ملی صرف هزینه های هنگفت در جهت اجرای برنامه های تفریحی بی کیفیت در این دوره به صرف هزینه های حداقلی و به دور از تبزیر و برون سپاری های ارتباطی کاهش یافته که البته با توجه به سنجش رضایتمندی صورت گرفته رضایت بیش از پیش جامعه ایثارگری را نیز به دنبال داشته است.

جلالی تصریح کرد: صرف هزینه های کلان در جهت اجرای برنامه های بی کیفیت و با اولویت چندم در حالی در سالهای گذشته به انجام رسیده که بسیاری از ایثارگران از حداقل امکانات محروم اند و لازم است با توجه بیش از پیش رفاه اجتماعی آنان را افزایش داد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت صادقانه و توام با شفاف سازی باید جایگزین مدیریت عوام فریبانه شود افزود: موازی کاری دستگاهها چالش دیگری است که به حداقل رساندن آن بسیاری از مشکلات موجود را کاهش خواهد داد. مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در ادامه به فعالیت 748 فرزند شهید در شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: تبدیل وضعیت 47 نفر از فرزندان شهدا از قراردادی به قطعی- رسمی اقدام مهم دیگری بود که با پیگیری های اداره کل در این دوره به ثمر رسید.

جلالی یکی از مشکلات موجود در حوزه ایثارگری را عدم اجرای برخی از قوانین موجود در این حوزه دانست و افزود: قطعا با تصویب قوانین جدید و اجرای برخی قاونهای کاغذی می توان وضعیت درمانی و معیشتی بهتری را برای این افراد فراهم ساخت.

وی در پایان از ایمپلنت رایگان ویژه والدین و همسران شهدا، اجرای طرح پایش سلامت اسوه های ایثار، برگزاری کارگاههای آموزشی سلامت محور، دورهمی شقایق مذهبان، بازدید از خانواده شهدا، طرح جامانده از قافله شقایق ها، جشن زادروز همسران و والدین شهدا به عنوان بخش کوچکی از اقدامات اجرایی واحد مددکاری و درمان اداره کل یادکرد و افزود: امیدوارم اقدامات به اجرا رسیده با افزایش رضایتمندی ایثارگران توام شود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه کارگاه آموزشی ارتباط موثر برگزار شد.

d876
d986
s984
s76543
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران