اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/5/2 | 12:47 | 94 | 0

کواکبیان در یادواره یکصد شهید محله ایران :

به دنبال ماجراجویی و جنگ در خلیج فارس نیستیم / ملت ایران هرگز یاد و جلوه گری های شهدا را فراموش نخواهد کرد

 به دنبال ماجراجویی و جنگ در خلیج فارس نیستیم / ملت ایران هرگز یاد و جلوه گری های شهدا را فراموش نخواهد کرد
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف نفت کش ایرانی تاکید کرد: ما به دنبال ماجراجویی و جنگ در خلیج فارس نیستیم اما بینی هرکس را که بخواهد به این منطقه نگاه کند حتما به خاک خواهیم مالید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران،مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی در یادواره یکصد شهید محله ایران که با حضور معاون منابع انسانی و مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در منطقه 12 برگزار شد، ایمان شهدا را در بیان امام رضا(ع) بالاترین مرتبه عمل و ایمان توصیف کرد و افزود: راه شهدا نه در شعار که در عمل باید تداوم یابد. وی ضمن روایتی دیگر از امام رضا(ع) اظهارداشت: فرد امین هیچگاه خیانت نمی کند و این در حالی است که پس از گذشت 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برخی مسئولین به ظاهر امین نه تنها در خدمت رسانی به خانواده شهدا پیشتاز نبوده اند که با چوب لای چرخ قراردادن در مسیر کار برای آنان مشکل آفرین نیزشده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز برخی افراد در مناسب مختلف، بیت المال را اموال خود پنداشته و با چپاول، رانت خواری، ویژه خواری و فرزندسالاری به دنبال دست درازی به مال و امانت مردم اند افزود: اگرچه این افراد مصداق بارز خائن اند اما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همواره با آنان مقابله کرده اند.

کواکبیان با اشاره به بیان امام راحل (ره) که فرمودند نگذارید در پیچ و خم حوادث روزگار پیشکسوتان حماسه، جهاد و مبارزه فراموش شوند تاکید کرد: کسانی که تصور می کنند این الگوها، یادواره ها و همایش ها نباید برگزار شود حتما خیانت کارند چراکه نمی دانند تداوم، استقامت و پایداری انقلاب و نظام جمهوری به برکت خون شهدا حاصل شده است.

وی از جمله مشکلات امروز جامعه را عدم برخورد عقلانی در مواجهه با مسائل و موضوعات عنوان کرد وگفت: گاه به دنبال سوء استفاده و بهره برداری ابزاری از خون شهدا هستیم که البته این گونه برخوردهای غیر عقلانی و یا برگرفته از جهالت نتیجه ای جز دل آزردگی شهدا و خانواده ی آنان را به دنبال نخواهد داشت.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حساس دانستن شرایط کشور و لزوم تاکید بر اتحاد و انسجام داخلی اظهارداشت: دفاع موشکی و نظامی بال اقتدار کشور است که البته لازم است دو عرصه دیپلماسی دفاعی و خارجی نیز در خدمت هم باشند.

کواکبیان با بیان اینکه برخی به دنبال اختلاف و فتنه افکنی هستند تصریح کرد: این افراد شرایط جهانی و بین المللی را نمی شناسند . وی با اشاره به توقیف نفت کش ایرانی تاکیدکرد: ما به دنبال ماجراجویی و جنگ در خلیج فارس نیستیم اما بینی هرکس را که بخواهد به این منطقه نگاه کند حتما به خاک خواهیم مالید.

نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به کاخ نشینان واشنگتن افزود: با دم شیری بازی نکنید و هرچه سریع تر منطقه را ترک کنید چراکه ایران و دیگر کشورهای این منطقه خود قادر به برقراری و تامین امنیت هستند.

کواکبیان در پایان به بیان پیامی به قدرتهای بزرگ پرداخت و خاطرنشان کرد: این ملت به پای نظام، انقلاب و رهبری ایستاده و هرگز خون، یاد و جلوه گری های شهدا را فراموش نخواهد کرد. لازم به ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح یادبود و هدیه از صبر و ایستادگی خانواده یکصد شهید محله ایران تجلیل و تقدیر شد.

02
03
4
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران