اداره کل امور ایثارگران
امام خمینی
امام خامنه ای
1398/4/31 | 12:42 | 215 | 0

جلالی در نشست فصلی همسران معظم شهدای شهرداری تهران:

ارتقاء سرانه رفاهی و معیشتی خانواده شهدا و ایثارگران مهمترین دغدغه اداره کل ایثارگران است

ارتقاء سرانه رفاهی و معیشتی خانواده شهدا و ایثارگران مهمترین دغدغه اداره کل ایثارگران است
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به جامعه ایثارگری افزود: ارتقاء سرانه رفاهی و معیشتی خانواده شهدا و ایثارگران مهمترین دغدغه اداره کل ایثارگران است.

به گزارش اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در نشست فصلی همسران معظم شهدای شهرداری که از صبح امروز در قالب تور درمانی در باغ کتاب شهر تهران برگزارشد مادران و همسران شهدا را مادران آسمانی خواند و افزود: اگر امروز ایران به نام کشوری امن در خاورمیانه و یا جهان مطرح است در نتیجه مجاهدت و فداکاری همسران شما و دیگر مجاهدین و رزمندگان بوده و در سایه این اقتدار حاصل شده است که باید تجلیل، تکریم و خدمت صادقانه به خانواده شهدا و ایثارگر در اولویت کارها قرار گیرد.

 

وی از جمله اقدامات اجرایی در راستای خدمت رسانی به ایثارگران را برنامه ریزی جامع جهت ارتقاء سرانه ی رفاهی و معیشتی خانواده شهدا و ایثارگران عنوان کرد و اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته دو تور زیارتی و تفریحی به مقصد مشهد مقدس و شمال کشور تا پایان تابستان به اجرا خواهد رسید.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران از برگزاری کارگاههای آموزشی سلامت محور، جلسات مشاوره فردی و اجرای طرح پایش سلامت به عنوان بخشی از برنامه های حوزه سلامت اداره کل امور ایثارگران یاد کرد و گفت: تمام برنامه های اجرایی در راستای شعار پیشگیری پیش از درمان برگزار می شود.

جلالی از دیابت و فشارخون به عنوان یکی از بیماریهای شایع دوران سالمندی یادکرد و افزود: بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده 13 میلیون و پانصد هزار نفر در کشور به بیماری دیابت مبتلا هستند و این یعنی در حوزه آموزش و پیشگیری این دو بیماری که از آنها به عنوان مرگ خاموش یاد می شود آنگونه که باید به درستی عمل نشده است.

جلالی از دیگر اقدامات پیشگیرانه اداره کل در حوزه سلامت جامعه ی ایثارگری را توزیع بسته های سلامت محور به همسران و والدین شهدا عنوان کرد و اظهارداشت: درمان بیماری ها امروز هزینه ی سرسام آوری را به دولت و مردم تحمیل می کند و بر این اساس لازم است با اتخاذ سبک زندگی مناسب و کسب آموزش های ضروری، هزینه های تحمیلی در این زمینه را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی از بازدید منزل به منزل والدین و همسران شهدا به عنوان اقدام سلامت محور دیگر یاد کرد و گفت: پایش سلامت همسران و والدین شهدا اقدام مهمی است که در تمامی این بازدیدها به انجام رسید.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران جامعه ی ایثارگری شهرداری تهران را 4284 نفر عنوان کرد و گفت: برگزاری همایش ها و یادواره شهدا در جهت اسطوره سازی و شناساندن اسوه های صبر، ایثار و فداکاری به تمام آحاد جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان موضوع دیگری است که در قالب این برنامه دنبال می شود.

جلالی وضعیت جامعه در حوزه قوای سه گانه و مدیریت اجرایی کشور را رو به مطلوب عنوان کرد و گفت: در حوزه ایثارگری نیز با توجه به برنامه ریزی های صورت پذیرفته و ارتقاء سطح توانمندی ها وضعیت رضایت بخش است به طوری که بر اساس آخرین بررسی ها ، اداره کل ایثارگران شهرداری تهران در میان تمام دستگاههای خدمت رسان به جامعه ی ایثارگری حائز کسب رتبه نخست شده است.

مهراب شریفی معاون درمان شرکت شهرسالم نیز در این برنامه با اشاره به وسعت حوزه سلامت اظهارداشت: سه بعد جسمی، روحی- روانی و معنوی امروز از جمله شاخصه های سلامت است که ما در شهرداری تهران همواره به دنبال ارتقاء آن بوده ایم.

وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری نسبت به درمان افزود: اگرچه بسیاری از بیماری ها نظیر دیابت و فشارخون در شرایط عدم کنترل مخاطره آمیز است اما با اتخاذ سبک زندگی صحیح و تغذیه مناسب می توان از بسیاری از خطرات احتمالی پیشگیری کرد.

تاسیس بیمارستان مخصوص سالمندان به زودی

یوسف مزینانی عضو انجمن سرطان کشور نیز در این برنامه، با بیان اینکه تا سال 1410 جمعیت قابل توجهی از افراد جامعه به سن سالمندی می رسند یکی از اقدامات مجلس شورای اسلامی در حوزه سلامت سالمندی را تدوین لایحه ای در جهت تاسیس بیمارستان مخصوص سالمندان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با این اقدام مشکلات حوزه درمان سالمندی به حداقل ممکن برسد.

لازم به ذکر است توزیع بسته های سلامت محور شامل دستگاه فشارخون و قندخون و همچنین برگزاری دو کارگاه آموزشی در زمینه دیابت، فشارخون و طب سنتی توام با نمایش فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد از جمله برنامه های اجرایی در این تور یک روزه  بود.

 

AlirezaAttariani (118)
AlirezaAttariani (75)
AlirezaAttariani (143)
AlirezaAttariani (177)
AlirezaAttariani (350)
s1234
به اشتراک گذاری

برچسب ها: اخبار اخبار حوزه مدیریت

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
اخبار اداره کل امور ایثارگران